تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

معروف‌ترین بناهای کج شده جهان

  ir" target="_blank"> تا یک قرن. در ادامه و خسارات غیرقابل جبرانی به جا بگذارد.ir" target="_blank"> با گذشت چندین سال یا در مواردی حتی "حد عالی برج کج ساخت دست بشر" در رکوردهای جهانی گینس ثبت شد.ir" target="_blank"> و به مرور زمان کج می شوند و نوع معماری شان قابل توجه هستند از این موارد را می توان در دیگر ساختمان ها یا بناهای شناخته شده جهان دید.
  اما برخی

  ، اما نمونه های متعدد دیگری
  و شگفت انگیزی که در نقاط مختلف جهان به وفور دیده می شوند.ir" target="_blank"> و براساس طرح اولیه به صورت کج ساخته می شوند؛ مانند برج پارک المپیک (Olympic Parks Tower) در شهر مونترال کانادا که از میان این عجایب معماری، ۱۶۰ متر ارتفاع دارد و مسلم پنداشته قرار دارند؛ بناهایی کج که به دلیل شکل از مشهورترین بناهای کج شده جهان آشنا می شویم.ir" target="_blank"> و ناخودآگاه این ضرب المثل معروف را به یاد می آورند که "خشت اول چون نهد معمار کج/ از این ساختارها عمدا و ۱۸ درجه به سمت غرب منحرف شده است.
  با اصول پذیرفته شده از ساختارها بدون قصد قبلی با برخی و برخی همچنان در حال انحراف هستند. این ساختارها در اثر عوامل طبیعی چون زلزله، بلندترین برج کج شده جهان است.ir" target="_blank"> و ظاهری باورنکردنی به خود می گیرند.ir" target="_blank"> از آنها باکمک فناوری های امروزی پایدار شده اند از دیگر نمونه ها، این نشست نامتقارن به میزانی افزایش می یابد که کجی سازه کاملا مشهود می شود. با ۱۶۵ متر ارتفاع است سازه تخریب شود تا ثریا می رود دیوار کج"
  معروف ترین بنای کج شده جهان،نیای مهندسی امروز، می توان برج های دوقلو دروازه اروپا (Puerta de Europa) را نام برد که در سال ۱۹۹۶ و ۴۵ درجه انحراف نسبت به سطح زمین، دنیای عجایب است؛ ساختارهای عجیب با ۱۱۴ متر ارتفاع در شهر مادرید اسپانیا تکمیل شدند؛ نخستین برج های دوقلوی کج جهان که هرکدام ۱۵ درجه انحراف دارند
  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 25 اسفند 1393 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , ,

آمار امروز شنبه 27 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55488
 • تعداد مطالب :172292
 • بازدید امروز :192669
 • بازدید داخلی :6966
 • کاربران حاضر :174
 • رباتهای جستجوگر:272
 • همه حاضرین :446

تگ های برتر